A Campeonato Carioca de Futebol, azaz a Carioca bajnokság, Rio de Janeiro állam professzionális labdarúgó bajnoksága, amit 1906-ban alapítottak. A bajnokság első körében a 16 csapat egy mérkőzést játszik a többi együttessel a Taça Guanabara kupáért. Az első körben az első négy helyen végzett csapatok a Torneio Super Clássicos tornán, míg a többi 12 csapat a Taça Rio serlegért küzdhet tovább egy mérkőzést játszva ellenfeleikkel. A bajnokság harmadik fordulójában kieséses rendszerben mérkőzik tovább a fent említett négy együttes és az állami bajnoki címre a döntő győztese jogosult. Az utolsó két helyezett kiesik a Série B-be. Az állami bajnokság győztese nem kvalifikálja magát az országos bajnokságba, viszont a CBF feljuttathat csapatokat.