DateRHazai vs Vendég-
04/24 14:00 2 FK Radnicki 1923 vs Vojvodina View
04/24 17:00 2 Crvena Zvezda vs Partizan Belgrád View

Wikipedia - Szerb labdarúgókupa

A szerb labdarúgókupa vagy szerb kupa (hivatalos nevén Lav Kup) a legrangosabb nemzeti labdarúgókupa Szerbiában, amelyet először 2006-ban rendeztek meg. Előtte a jugoszláv és a Szerbia és Montenegró-i kupában szerepeltek a szerb csapatok. A legsikeresebb klub az FK Partizan, eddig 7 alkalommal hódította el a trófeát.

A szerb kupa az ország második legrangosabb labdarúgó versenysorozata, a szerb bajnokság után. A kupa győztese jogán Szerbia csapatot indíthat a következő évi Európa Konferencia Ligában.

**Szerb Kupa**

A Szerb Kupa a szerb labdarúgás legrangosabb hazai kupasorozata. A tornát az 1923-as alapítása óta a Szerb Labdarúgó-szövetség szervezi.

A kupában a szerb labdarúgóliga mind a négy osztályának csapatai részt vehetnek. A formátum általában egy kieséses szakaszból áll, és a végső győztes az, aki a döntőben diadalmaskodik.

A Szerb Kupa győztese kvalifikációt szerez az UEFA Európa-konferencialigába. A kupa történetének legeredményesebb csapata a Crvena zvezda, amely 26 alkalommal nyerte el a trófeát.

A Szerb Kupa fontos esemény a szerb labdarúgásban, és számos kiemelkedő mérkőzést és emlékezetes pillanatot hozott az évek során.