Ukraine Youth League

**Ukrán Ifjúsági Liga**

Az Ukrán Ifjúsági Liga (UYL) egy éves labdarúgó-bajnokság, amelyben Ukrajna U21-es csapatai vesznek részt. A bajnokságot 2008-ban alapította az Ukrán Labdarúgó-szövetség (FFU).

**Formátum**

A liga 16 csapatból áll, amelyeket két csoportba osztanak. Minden csapat oda-visszavágó mérkőzéseket játszik a csoportjában lévő összes többi csapattal. A csoportgyőztesek és a második helyezettek bejutnak a rájátszásba, amely egy kieséses rendszerű torna.

**Cél**

Az UYL célja, hogy lehetőséget biztosítson a fiatal ukrán labdarúgók számára, hogy magas szinten versenyezzenek, miközben fejlesztik képességeiket és tapasztalataikat. A liga segít a tehetséges fiatal játékosoknak abban, hogy készek legyenek a felnőtt futballra.

**Győztesek**

Az UYL történetének eddigi legsikeresebb csapata a Dinamo Kijev, amely öt alkalommal nyerte meg a bajnokságot. A többi győztes közé tartozik a FK Sahtar Doneck, a FK Dnyipro és az FK MetalisZT Harkiv.

**Jelenlegi bajnok**

Az UYL jelenlegi bajnoka az FK Sahtar Doneck, amely a 2022/23-as szezonban nyerte meg a címet.