Portugál LPB Kupa

**Portugál LPB Kupa**

A Portugál LPB Kupa egy szezononként megrendezésre kerülő kosárlabdakupa-sorozat. A tornán a Liga Portuguesa de Basquetebol (LPB) legjobb csapatai vesznek részt.

A kupát 2003-ban alapították, és azóta is a portugál kosárlabdázás fontos eseményének számít. A torna formátuma az évek során többször változott, de általában egy kieséses rendszerű versenyről van szó, amelyben a csapatok egymással párosulnak, és a győztes továbbjut a következő körbe.

A Portugál LPB Kupát az SL Benfica nyerte meg a legtöbbször, összesen 11 címmel. A címvédő a Sporting CP, amely 2023-ban szerezte meg a trófeát.

A kupa győztese kvalifikálhat az Európa Bajnokok Ligája, vagy a FIBA Európa-kupa következő szezonjára.

A Portugál LPB Kupa egy izgalmas és versenytárgyaló esemény, amely a portugál kosárlabdázás legmagasabb szintjét képviseli.