Anglia - Premier League Cup - U21

Fixtures

DateRHazai vs Vendég-
45' 2 Tottenham - U21 vs Nottm Forest - U21 0-3

Anglia - Premier Liga Kupa - U21

Az Anglia - Premier Liga Kupa - U21 az egyik legnagyobb presztízsű angol labdarúgó-kupa a 21 év alatti játékosok számára. A tornát 1998-ban alapították, és azóta minden évben megrendezik. A versenyen a Premier League-ben szereplő 21 év alatti játékosai vehetnek részt.

A kupa lebonyolítása a következő: a csapatok 8 csoportba vannak osztva, ahol körmérkőzéseket játszanak. A csoportok első és második helyezettjei a kieséses szakaszba jutnak, ahol egyenes kieséses rendszerben mérkőznek meg.

A Premier Liga Kupa - U21 győztese az Angol Labdarúgó Szövetség által odaítélt trófeát kap. A győztes csapat emellett kvalifikálja magát az UEFA Ifjúsági Ligába.

A Premier Liga Kupa - U21 egy nagyon fontos torna a fiatal angol labdarúgók számára, mivel ez lehetőséget ad számukra, hogy tapasztalatot szerezzenek, és bemutassák tehetségüket. A tornán számos olyan játékos szerepelt, akik később az angol válogatott és a Premier League sztárjai lettek.