Results

Date R Hazai vs Vendég -
05/10 10:14 - Roger Federer vs Tim Henman View
**2016-os wimbledoni teniszbajnokság**

A 2016-os wimbledoni teniszbajnokság a wimbledoni teniszbajnokság 130. kiadása volt, amelyet 2016. június 27. és július 10. között rendeztek meg a londoni All England Clubban. A mérkőzéseket fűves pályákon játszották. A torna volt az év harmadik Grand Slam-tornája.

A férfiaknál Andy Murray szerezte meg a címet, miután a döntőben legyőzte Milos Raonicot. A nőknél Serena Williams nyerte meg a negyedik wimbledoni címét, miután legyőzte Angelique Kerbert.

A férfiak páros versenyét Pierre-Hugues Herbert és Nicolas Mahut nyerte meg, miután a döntőben legyőzték Julien Benneteaut és Édouard Roger-Vasselint. A nők páros versenyét Serena és Venus Williams nyerte meg, miután a döntőben legyőzték Tímea Babost és Jaroslava Švedovát.

A vegyes párosok versenyét Heather Watson és Henri Kontinen nyerte meg, miután a döntőben legyőzték Anna-Lena Grönefeldet és Robert Farah Maksoudot.