Results

Date R Hazai vs Vendég -
11/12 20:08 - Chakravarthi/Khlif vs Brown/Clark 3-6,2-5
**Challenger Champaign Qual MD**

A Challenger Champaign Qual MD egy tenisztorna, melyet az Egyesült Államokbeli Champaignban rendeznek. Ez egy ATP Challenger Tour-esemény, ami a professzionális tenisz második szintje az ATP Tour alatt. A tornát salakon játsszák, és páros és egyéni küzdelmekre kerül sor.

**A torna története**

A Challenger Champaign Qual MD-t először 1999-ben rendezték meg. Az első győztes Sébastien de Chaunac volt. A torna az évek során számos híres teniszezőt vonzott, többek között Andy Roddicket, Mardy Fisht és John Isnert.

**A torna formátuma**

A Challenger Champaign Qual MD egy 32 fős egyéni és 16 páros csapatból álló, kieséses formátumú torna. A kvalifikációs köröket a főtábla előtt rendezik, hogy meghatározzák azt a nyolc játékost, akik csatlakoznak a 24 közvetlenül jogosult játékoshoz a főtáblán. A párosok négy csoportra vannak osztva, ahol körmérkőzéseket játszanak, majd az egyes csoportok győztesei az elődöntőbe kerülnek.

**Díjazás**

A Challenger Champaign Qual MD győztese 80 ATP-pontot és 5200 dollár pénzdíjat kap. A döntős 48 ATP-pontot és 3100 dollárt kap. A páros győztesei 80 ATP-pontot és 3800 dollárt kapnak.

**Résztvevők**

A Challenger Champaign Qual MD-n jellemzően a világ legjobb 200 teniszezője vesz részt. A torna vonzza a feltörekvő csillagokat, valamint azok a veteránokat, akik pontokat próbálnak szerezni az ATP Tour-on való részvételhez.

**Jelentőség**

A Challenger Champaign Qual MD egy fontos állomás a profi teniszpályán. A torna lehetőséget kínál a játékosoknak, hogy értékes ATP-pontokat szerezzenek, javítsák világranglistán elfoglalt helyüket, és felkészüljenek a nagyobb ATP Tour-eseményekre.