Surrey Senior Cup

A Surre, Senior Kupa egy rangos labdarúgótorna, amelyet 1880 óta rendeznek meg Surrey megyében, Angliában. A tornán a megye nem profi klubjai vesznek részt, a győztes pedig bejut az FA-kupa selejtezőkörébe.

A kupa a leghosszabb ideje folyamatosan megrendezett megyei kupaverseny Angliában. A legrégebbi győztes kupát a Wimbledon veszi kézben, amelyet 1881-ben nyertek. A mostani kupaformátum 1903 óta működik, amikor az első körben a csapatokat 3 csoportba osztották.

A Surre, Senior Kupa rangját jelzi, hogy a leghíresebb győztesei közé tartozik a Chelsea, a Fulham, a Crystal Palace és a Milton Keynes Dons. A kupa a helyi labdarúgás fejlődésében is kulcsfontosságú szerepet játszik, és számos fiatal tehetség felfedezésében segített.