08/09 18:45 7 Fleetwood Town v Wigan 1-0
08/09 18:45 7 Huddersfield v Preston 1-4
08/09 18:45 7 Doncaster v Lincoln City 0-3
08/09 18:45 7 Rochdale v Burton Albion 2-0
08/09 18:45 7 Accrington Stanley v Tranmere 13-14
08/09 18:45 7 Mansfield v Derby 1-2
08/09 18:45 7 Grimsby v Crewe 4-0

A Football League Cup (általánosabb nevén League Cup) vagy szponzori nevén Carabao Cup, magyarul Angol Ligakupa nevű angol labdarúgótornát 1960-ban alapították.

Csakúgy, mint az FA-kupa, a Ligakupa is kieséses körökből áll. Az FA-kupával ellentétben viszont itt 731 csapat helyett csak 92 szerepelhet, valamint az elődöntők eredményei két mérkőzésen dőlnek el. A kupa győztese az Európa-ligára kvalifikálja magát, kivéve ha már kvalifikált európai kupára valamilyen más módon. (Ha a győztes bejutott a Bajnokok ligája döntőibe, akkor az Európa-liga indulást érő helyet a Premier League-ben a nem kvalifikációt érő helyek utáni legjobb csapat kapja meg.)

A kiírásban az angol labdarúgóliga legfelső négy csoportja, a Premier League, a Football League Championship, a Football League One és a Football League Two csapatai vesznek részt.

Az Angol EFL-kupa egy évente megrendezett kupasorozat, amelyen a Championship, az 1. ligás, 2. ligás, valamint a National League-ben szereplő csapatok vesznek részt. A kupa nevét a főszponzoráról, az Angol Labdarúgó Ligáról (EFL) kapta.

A verseny 1960-ban indult, eredeti nevén Ligakupa. 2016-ban nevezték át EFL-kupára. A tornát a Manchester City nyeri a legtöbbször, 8 győzelemmel, és ők az aktuális címvédők is.

A kupa egyenes kieséses rendszerben zajlik, a döntőt a londoni Wembley Stadionban rendezik. A győztes csapat kvalifikálja magát az UEFA Európa-konferencialigába.