ITF W40 Anapoima

**ITF W40 Anapoima Tenisztorna**

Az ITF W40 Anapoima egy évenként megrendezett női tenisztorna, amely Anapoimában, Kolumbiában kerül megrendezésre. Ez egy 60 000 dolláros ITF Women's World Tennis Tour esemény, amelyen egyéni és páros versenyszámokban versenyeznek a játékosok.

A torna 2019-ben debütált, és azóta népszerű esemény lett a női teniszversenyzők körében. Az első tornát a kanadai Leylah Fernandez nyerte egyéniben, míg a párosokat a kolumbiai María Camila Osorio Serrano és Jessica Plazas Maestre duó nyerte.

Az ITF W40 Anapoima kemény pályán zajlik, és a torna általában februárban kerül megrendezésre. A torna 32 egyéni és 16 páros versenyzőnek ad otthont, akik a főtáblára jutásért küzdenek.

A torna fontos pontokkal jár a WTA-ranglistán, és a győztesek pénzdíjazásban részesülnek. A torna lehetőséget kínál a női teniszversenyzők számára, hogy értékes ranglistapontszámot szerezzenek, és feljebb lépjenek a WTA-ranglistán.