ITF Women Surbiton Qual

**ITF Női Surbiton Qual**

Az ITF Női Surbiton Qual egy női tenisztorna, amelyet Nagy-Britanniában, Surbitonban rendeznek évente füves pályán. A torna az International Tennis Federation (ITF) Women's Circuit része, és a WTA Tour legalsó szintű versenye.

A tornán általában 32 egyéni és 16 páros induló vesz részt. Az egyéni győztes 12 pontot kap az ITF-ranglistán, míg a páros győztesek 8 pontot kapnak.

Az ITF Női Surbiton Qual egy fontos torna a feltörekvő női teniszezők számára, akik azért küzdenek, hogy feljussanak a WTA Tourra. A torna lehetőséget ad számukra, hogy tapasztalatokat szerezzenek, pontokat gyűjtsenek és feljussanak a ranglistán.

Az elmúlt évek ITF Női Surbiton Qual győztesei között szerepel többek között Naomi Broady, Kristýna Plíšková és Viktorija Golubic.