06/17 17:30 7 Jonkopings BK v Smedby AIS View
06/19 16:00 7 Dalkurd FF v Sollentuna United FF View
06/20 17:00 7 Huddinge IF v FC Nacka Iliria View
06/23 15:00 7 IFK Eskilstuna v IFK Stocksund View
06/25 13:00 7 FC Gute v Vasalunds IF View
06/25 17:00 7 Herrestads AIF v Vänersborgs IF View
06/26 17:00 7 Skellefteå FF v Piteå IF View
07/02 17:00 7 Angelholm v Torns IF View
07/03 17:00 7 Gotaholms BK v IK Gauthiod View
07/04 17:00 7 Braalanda IF v IF Karlstad Fotboll View

Wikipedia - Svéd labdarúgókupa

A svéd labdarúgókupa, hivatalos nevén Svenska Cupen egy évenkénti megrendezésű, kieséses labdarúgókupa-sorozat. A győztesek az Európa-ligába kvalifikálják magukat.

A Svéd Kupa Svédország legrangosabb nemzeti labdarúgó-kupasorozata, amelyet a Svéd Labdarúgó-szövetség szervez. A kupát 1941-ben alapították, és a győztes automatikusan részt vesz a következő szezonban az Európa-liga selejtezőjében.

A Svéd Kupa nyolc fordulóból áll, és az év elején kezdődik. Az első öt fordulóban alacsonyabb osztályú csapatok vesznek részt, míg a hatodik fordulótól kezdve a svéd élvonalbeli csapatok is csatlakoznak a küzdelmekhez. A döntőt hagyományosan májusban rendezik a Friends Arénában, Stockholm külvárosában.

A Svéd Kupa történetének legeredményesebb csapata a Malmö FF, amely 20 alkalommal hódította el a trófeát. A címvédő a Hammarby IF, amely 2021-ben nyerte meg a kupát.