11/01 15:00 5 FK Graficar Beograd v Vojvodina 1-4
10/19 16:00 5 Rad Belgrade v Spartak Subotica 0-2
10/19 13:30 5 FK Mladost Novi Sad v FK Vozdovac 2-0
10/19 12:30 5 FK Kabel Novi Sad v Metalac Gornji 4-5
10/19 12:30 5 FK Zeleznicar Pancevo v RFK Novi Sad 1921 3-0
10/19 12:30 5 FK Zlatibor v FK Cukaricki 0-2
10/19 12:30 5 Polet Ljubic v FK Radnik Surdulica 0-1
10/19 12:30 5 Loznica v FK Backa Topola 1-2
10/19 12:30 5 FK Jagodina Tabane v FK Novi Pazar 1-2
10/19 12:30 5 FK Radnicki Novi Belgrad v Mladost Lucani 2-1
10/19 12:30 5 FK Zarkovo v FK Kolubara 5-6

Wikipedia - Szerb labdarúgókupa

A szerb labdarúgókupa vagy szerb kupa (hivatalos nevén Lav Kup) a legrangosabb nemzeti labdarúgókupa Szerbiában, amelyet először 2006-ban rendeztek meg. Előtte a jugoszláv és a Szerbia és Montenegró-i kupában szerepeltek a szerb csapatok. A legsikeresebb klub az FK Partizan, eddig 7 alkalommal hódította el a trófeát.

A szerb kupa az ország második legrangosabb labdarúgó versenysorozata, a szerb bajnokság után. A kupa győztese jogán Szerbia csapatot indíthat a következő évi Európa Konferencia Ligában.

**Szerb Kupa**

A Szerb Kupa a szerb labdarúgás legrangosabb hazai kupasorozata. A tornát az 1923-as alapítása óta a Szerb Labdarúgó-szövetség szervezi.

A kupában a szerb labdarúgóliga mind a négy osztályának csapatai részt vehetnek. A formátum általában egy kieséses szakaszból áll, és a végső győztes az, aki a döntőben diadalmaskodik.

A Szerb Kupa győztese kvalifikációt szerez az UEFA Európa-konferencialigába. A kupa történetének legeredményesebb csapata a Crvena zvezda, amely 26 alkalommal nyerte el a trófeát.

A Szerb Kupa fontos esemény a szerb labdarúgásban, és számos kiemelkedő mérkőzést és emlékezetes pillanatot hozott az évek során.