Magyar Kupa 09/16 14:45 6 Pécsi MFC v Újpest FC W 1-3
Magyar NB I 09/01 18:00 17 [6] Újpest FC v Kisvárda FC [10] W Postponed
Magyar NB I 08/26 18:00 5 [7] Újpest FC v Zalaegerszegi TE [10] W 2-1
Magyar NB I 08/19 18:00 4 [9] Paksi FC v Újpest FC [5] L 3-0
Magyar NB I 08/12 16:00 3 [1] Újpest FC v Mezőkövesd-Zsóry SE [12] D 1-1
Magyar NB I 08/04 18:00 2 [4] Puskás Akadémia v Újpest FC [3] D 3-3
Magyar NB I 07/29 18:15 1 [12] Újpest FC v MOL Fehérvár FC [5] W 2-1
Nemzetközi barátságos klubmérkőzések 07/21 13:00 - Al Fateh SC v Újpest FC L 1-0

Wikipedia - Újpest FC

Az Újpest FC a második legrégebben alapított magyar sportegyesület labdarúgócsapata, melynek székhelye, Budapest IV. kerülete, tehát Újpest. A lila-fehérben szereplő csapat 20-szoros magyar bajnok, 21-szeres magyar bajnoki második helyezett, 18-szoros magyar bajnoki harmadik helyezett, 11-szeres magyar kupagyőztes, 6-szoros kupadöntős, 3-szoros magyar Szuperkupa-győztes, Nemzetek Tornája-győztes, 2-szeres KK-győztes.

Magyarország harmadik legsikeresebb labdarúgócsapata, csak a Ferencvárosi TC és az MTK előzi meg bajnoki címek, illetve kupagyőzelmek számában. Újpesten az alapítást követő 14 évben csak szertornára, atlétikára szakosodtak. A labdarúgó szakosztály 1899-ben kezdte meg működését.

Az Újpest történetének 2723. első osztályú mérkőzését játszotta 2008. augusztus 30-án, amivel az élvonalbeli mérkőzések számát tekintve az örök-ranglista első helyére lépett, megelőzve ezzel az ősi rivális Ferencvárost.

Az Újpest FC a legrégebbi magyar labdarúgócsapatok egyike. Az 1885-ben alapított klub történetének nagy részében a legmagasabb osztályban szerepelt, 20 NB I-es bajnoki címet és 11 Magyar Kupát nyert.

Az Újpest nemzetközi szinten is sikereket ért el, kétszer nyerte meg a Közép-európai Kupát, és bejutott az Európai Bajnokcsapatok Kupája döntőjébe is 1992-ben.

A klub híres volt támadó stílusáról és fiatal tehetségeiről, akik közül sokan a magyar válogatottban is szerepeltek. Az Újpest szurkolói is szenvedélyesek és elkötelezettek, és a csapatnak nagy a rajongótábora Magyarországon.

Az Újpest FC hazai pályája a Szusza Ferenc Stadion, amely Budapest XIV. kerületében található. A stadion 13 501 néző befogadására alkalmas, és az UEFA 4. kategóriás stadionnak minősül.