UEFA Konferencia Liga - selejtezők 08/12 17:30 16 Basel v Újpest FC L 4-0
Magyar NB I 08/08 15:45 2 [4] Debreceni VSC v Újpest FC [11] D 2-2
UEFA Konferencia Liga - selejtezők 08/05 19:00 16 Újpest FC v Basel L 1-2
Magyar NB I 08/01 18:00 1 [8] Újpest FC v Puskás Akadémia [7] L 1-2
UEFA Konferencia Liga - selejtezők 07/29 16:00 15 FC Vaduz v Újpest FC W 1-3
Európai barátságos mérkőzések 07/25 15:25 - III. kerületi TVE v Újpest FC W 1-2
UEFA Konferencia Liga - selejtezők 07/22 19:00 15 Újpest FC v FC Vaduz W 2-1
Európai barátságos mérkőzések 07/15 15:00 - Dunajska Streda v Újpest FC L 2-1
Európai barátságos mérkőzések 07/10 16:00 - Újpest FC v Diósgyőri VTK D 1-1
Nemzetközi barátságos klubmérkőzések 07/02 16:00 - FC Voluntari v Újpest FC W 0-1

Wikipedia - Újpest FC

Az Újpest FC a második legrégebben alapított magyar sportegyesület labdarúgócsapata, melynek székhelye, Budapest IV. kerülete, tehát Újpest. A lila-fehérben szereplő csapat 20-szoros magyar bajnok, 21-szeres magyar bajnoki második helyezett, 18-szoros magyar bajnoki harmadik helyezett, 11-szeres magyar kupagyőztes, 6-szoros kupadöntős, 3-szoros magyar Szuperkupa-győztes, Nemzetek Tornája-győztes, 2-szeres KK-győztes.

Magyarország harmadik legsikeresebb labdarúgócsapata, csak a Ferencvárosi TC és az MTK előzi meg bajnoki címek, illetve kupagyőzelmek számában. Újpesten az alapítást követő 14 évben csak szertornára, atlétikára szakosodtak. A labdarúgó szakosztály 1899-ben kezdte meg működését.

Az Újpest történetének 2723. első osztályú mérkőzését játszotta 2008. augusztus 30-án, amivel az élvonalbeli mérkőzések számát tekintve az örök-ranglista első helyére lépett, megelőzve ezzel az ősi rivális Ferencvárost.

Az Újpest FC a legrégebbi magyar labdarúgócsapatok egyike. Az 1885-ben alapított klub történetének nagy részében a legmagasabb osztályban szerepelt, 20 NB I-es bajnoki címet és 11 Magyar Kupát nyert.

Az Újpest nemzetközi szinten is sikereket ért el, kétszer nyerte meg a Közép-európai Kupát, és bejutott az Európai Bajnokcsapatok Kupája döntőjébe is 1992-ben.

A klub híres volt támadó stílusáról és fiatal tehetségeiről, akik közül sokan a magyar válogatottban is szerepeltek. Az Újpest szurkolói is szenvedélyesek és elkötelezettek, és a csapatnak nagy a rajongótábora Magyarországon.

Az Újpest FC hazai pályája a Szusza Ferenc Stadion, amely Budapest XIV. kerületében található. A stadion 13 501 néző befogadására alkalmas, és az UEFA 4. kategóriás stadionnak minősül.